Отборите на Ахмат и Сочи не излъчиха победител в срещата

...

Сочи взе точка като гост на Ахмат

Отборите на Ахмат и Сочи не излъчиха победител в срещата между тях от 24-ия кръг на съветската Премиер лига. Двубоят приключи при резултат 1:1, който несъмнено облагодетелства гостите. Ахмат бе по-активният отбор и сътвори повече положения, до момента в който играчите на Сочи имаха едвам два точни удара в мача, само че това се оказа задоволително, с цел да си тръгнат с точка от този дуел.

Отборът от Грозни откри резултата в 33-ата минута, когато Бернард Бериша откри Денис Глушаков в наказателното поле, той се освободи и стреля във вратата за 1:0.

В самия завършек на първото полувреме обаче Сочи изравни. Една изчистена топка попадна в Никита Бурмистров, който с хубав шут от въздуха вкара за 1:1.

Така мачът приключи без победител, което не бе добре за Ахмат, който остава на предпоследното 15-о място с 24 точки. Сочи пък се намира на 10-ата позиция с 28 точки.