Отборът отбеляза победа срещу САЩ с 3:1Нидерландия се превърна в

...

Нидерландия е първият 1/4-финалист на Мондиала в Катар

Отборът означи победа против Съединени американски щати с 3:1

Нидерландия се трансформира в първия четвъртфиналист на Световното състезание по футбол, откакто надигра Съединени американски щати с 3:1 в откриващия дуел от програмата на 1/8-финалите в Катар. На " Халифа Интернешънъл " " лалетата " предстоящо получиха сериозен отпор от американска страна, само че по-добрата им успеваемост се оказа основна за крайния триумф, съобщи БГНЕС.

Дензъл Дъмфрис се регистрира с гол и две асистенции за успеха на " лалетата ".

След положително избавяне на Андрис Ноперт при започване на срещата, нидерландците излязоха с едни гърди напред в резултата след добър пас на Дензъл Дъмфрис от дясно и точна намеса на Мемфис Депай. Последваха равностойни минути, като играчите на Луис ван Гаал дочакаха своя миг в добавеното време на първата част, когато още веднъж Дъмфрис центрира от дясната страна и там Дейли Блинд, в своя мач номер 98 с националната фланелка, бе праволинеен за 2:0.

Началото на второто полувреме бе за " янките ", само че Тим Рийм не съумя да понижи недостига на Грег Берхалтер и компания. Все отново, американците стигнаха до попадение в 76-та минута, когато влезлият от пейката Хаджи Райт с огромна доза шанс преодоля Ноперт след остро подаване по земя на Кристиан Пулишич. Райт имаше късмет да вкара и преди гола, а при 1:2 Ноперт излезе прозорливо и почисти топката. Добрите минути за Съединени американски щати обаче не доведоха до тъждество, а до тъкмо противоположното. Нидерландците стигнаха до трети гол, когато Блинд и Дъмфрис си размениха функциите и този път десният бек ознаменува мощната си игра с попадение. До края американците нямаха сили за нов отговор и по този начин " лалетата " са първият явен четвъртфиналист в Катар.

Така Ван Гаал класира тима още веднъж до последните осем на Мондиал, откакто го стори и по време на престоя си отпред през 2014 - тогава Нидерландия стигна до полуфиналите в Бразилия, където отпадна от Аржентина. Сега Лионел Меси и компания могат да се изправят против " лалетата " кръг преди 1/2-финалите, в случай че в късния мач през днешния ден се оправят с Австралия.
Източник: dunavmost.com