Отборът наСлавияпостигна успех с 2:1 над Пирин (Благоевград) в сблъсък

...

Славия победи Пирин в Благоевград

Отборът наСлавияпостигна триумф с 2:1 над Пирин (Благоевград) в конфликт от четвъртия кръг наefbet Лига. "Белите " стигнаха до два гола задатък през първото полувреме, когато Йон Бакеро (21) и Радослав Кирилов (29) се разписаха.

През втората част домакините останаха с човек по-малко, откакто Юлиян Попев бе изпъден (52). Все пакПреслав Йордановнамали резултата от дузпа (62), само че до освен това за "орлетата " не се стигна.

По този метод Славия към този момент има шест точки във краткотрайното класиране, само че след три изиграни мача. Пирин пък остава с едвам два пункта. Първата обстановка пристигна в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от далечна отдалеченост, само че кълбото не откри очертанията на вратата.

В 21-ата минута гостите стигнаха до първия гол. Тони Тасев центрира остро в наказателното поле, където Петър Занев не съумя да почисти, а топката попадна в Йон Бакеро, който от близка отдалеченост не пропусна да накаже Янко Георгиев. Футболистите на Пирин дадоха отговор с доста сериозна заплаха пред Светослав Вуцов, съобщи Sportal.bg.

Китан Василев получи пас на десния фланг, след което влезе във вътрешността и стреля, само че право в ръцете на вратаря. В 25-ата минута още веднъж "орлетата " сътвориха още една добра опция за гол. Петър Занев центрира, където бе оставен самичък на добра позиция Дюлгеров, който засече с глава, само че Вуцов съумя да се намеси. Четири минути по-късно "белите " стигнаха до второ попадение.

Тони Тасевотново проби отдясно и центрира съвършено в наказателното поле, където този път беРадослав Кирилов, който се разписа против някогашния си тим. В 41-ата минутаМартин Смоленскиопита удар, само че кълбото прелетя надалеч от задачата. В 52-ата минута Юлиян Попев бе изпъден от основния арбитър Георги Кабаков.

Опитният защитник си изкара два жълти картона в границите на едвам шест минути. В 58-ата минута Радослав Кирилов беше покрай своя втори гол. Капитанът на отбора шутира доста мощно от близка отдалеченост, само че топката се отби в гредата. Четири минути по-късно "орлетата " понижиха резултата. Ертан Томбак извърши нарушаване в наказателното поле против Преслав Йорданов. Нападателят застана зад топката и с съвършен удар матира Светослав Вуцов.

В 65-ата минута Галин Иванов стреля от отдалеченост, само че след рикошет кълбото излезе в корнер, от който не последва нищо забавно пред вратата наЯнко Георгиев. До края на срещата "орлетата " пробваха да стигнат до точката, само че футболистите на Златомир Загорчич се оправиха съвършено и справедливо си потеглиха с трите точки от Благоевград. В идващия кръг Славия приема Лудогорец, а Пирин ще гостува на Левски.

Източник: struma.com