Отборът на записа първата си победа в Лига на нациите,

...

Андора с дебютна победа в Лига на нациите

Отборът на записа първата си победа в Лига на нациите, откакто победи с 2:1 в дуел от група 1 на Лига D. Така събра 4 точки и върви на третата позиция, до момента в който е на дъното с 0. Лидер е с 9, следва с 4, само че с по-добри индикатори от.

Домакините стартираха със самочувствие против тима, който е с 39 места зад тях в международната класация. Това можеше да им изиграе неприятна смешка. В 19-ата минута откри за, само че попадението беше анулирано след намесата на. Домакините продължиха по-предпазливо, сътвориха няколко положения, само че до гол през първото полувреме не се стигна.

В началото на втората част и гол на беше анулиран след намесата на. В 78-ата минута беше отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка на, осъществена от Жорди Алаес. В 82-ата минута Чус Рубио удвои и реши изхода на срещата.

Гостите стигнаха до почетно попадение в добавеното време посредством, като това беше първи гол за от девет мача насам.