Отборът на Япония поднесе една от изненадите на Мондиал 2018,

...

Шок за Колумбия още на старта, сините самураи посякоха фатално Хамес и компания!

Отборът на Япония сервира една от изненадите на Мондиал 2018, побеждавайки състава на Колумбия на старта на акцията си на съветска земя.

На " Мордовия Арена ", в конфликт от Група " H ", " самураите " се постановиха с 2:1. Точни в интерес на спечелилите бяха Кагава и Осако. Почетното попадение за колумбийците осъществя Кинтеро, разписал се от свободен удар.

Колумбийците бяха стимулирани да повторят положителното си показване от преди четири години, когато доближиха до четвъртфинал, който обаче бе трагично изгубен от Бразилия.

Дебют на международни футболни финали за отбора записа Радамел Фалкао, който на Мондиал 2014 не взе присъединяване поради травма. Нападателят обаче не впечатли с изявите си.

Снимка 363289
Източник:

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:

Колумбия - Япония 1:2, Осако връща преднината на онлайн
Колумбия - Япония 1:2, Осако връща преднината на " самураите "!

" Самураите " имат капацитет да прескочат групата

През първото полувреме драма на стадиона в Саранск не липсваше, като стартът бе повече от противен за колумбийския състав.

Още в 3-ата минута Санчес игра с ръка в наказателното поле, за което бе изпъден с пряк червен картон от рефера Дамир Скомина.

Снимка 363261
Източник:

Зад топката на бялата точка застана Шинджи Кагава, който даде ранно преимущество на отбора си.

Снимка 363265
Източник:

Последва незабавна реакция от страна на звездите на Колумбия, които се втурнаха в офанзива. С два пропуща обаче се отличи Радамел Фалкао, за който срещата е дебютна на международни футболни финали.

Нападателят като че ли не беше на себе си, като даже не успяваше да овладее уместно кълбото.

Снимка 363293
Източник:

Последваха мощни минути и за японците, като Инуи се озова очи в очи с Оспина, само че не съумя да го преодолее.

В средата на полувремето Хосе Пекрман извърши на пръв взор странна промяна, изваждайки от игра Хуан Куадрадо.

Резултатът беше подравнен в 39-ата минута, когато Кинтеро бе прецизен за 1:1, разписвайки се от свободен удар. Изпълнението беше много любопитно, като състезателят на Колумбия стреля под стената, построена пред японската врата.

Снимка 363299
Източник:

Така до почивката нито един от двата състава не разполагаше с превес пред съперника си.

През вторите 45 минути Колумбия се втурна в офанзива, само че защитата на противника първоначално стоеше устойчиво и не допускаше изненади.

Въпреки това по-опасните обстановки още веднъж бяха в интерес на Япония.

Снимка 363272
Източник:

Инуи и Сакаи пропиляха неповторими положения в интерес на азиатския състав, като не съумяха да се разпишат, останали лице в лице с Давид Оспина.

17 минути преди последния сигнал Осако ознаменува положителното си показване през днешния ден с гол за оказалото се и извънредно 1:2.

Снимка 363267
Източник:

До последния сигнал с пропуск се отличи и влезлият като запаса Хамес Родригес.

Така Япония стартира присъединяване си на Мондиала в Русия с значима победа, която може да се окаже от определящо значение за битката в тази група.