Отборът на Ямбол записа победа в V кръг от редовния

...

Ямбол с драматична победа срещу Спартак

Отборът на Ямбол записа победа в V кръг от постоянния сезон в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Спартак (Плевен) с 99:97 (27:26; 17:30; 28:17; 27:24).

Александър Матушев беше най-резултатен за спечелилите – 22 точки, Петър Вукович и Шакил Калхун прибавиха надлежно по 15 и 13 точки, а Стоян Петков завърши с „ дабъл-дабъл “ – 11 точки и 11 битки.

Николай Маринов означи 23 точки за плевенчани, Димитър Маринчешки и Николай Титков прибавиха по 19 точки, а Мартин Маринов се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 18 точки и 10 битки.

Двата тима изиграха извънредно равностойна първа четвърт, след която домакините от Ямбол имаха най-малък задатък от 27:26, само че през втория интервал баскетболистите на Спартак подвигнаха съществено темпото и съумяха да се откъснат напред с 12 точки – 56:44 на почивката.

Ямболии се завърнаха с цялостна мощ в дуела през третата четвърт, откакто възпитаниците на Иван Чолаков смъкнаха изоставането си до единствено една точка – 72:73, което предвещаваше извънредно забавна последна четвърт.

Домакините поведоха на старта на последната част – 76:73 след точни стрелби на Калхун, само че незабавно по-късно Мартин Маринов наниза тройка за 76:76. Ямбол още веднъж съумя да поведе с разлика от 5-6 точки, само че в самия край плевенчани отново се добраха до равенството – 97:97 и всичко трябваше да се взема решение в последните 28 секунди.

В оставащото време двата треньори взеха по едно спиране, като директиви на Иван Чолаков дадоха резултат, откакто Матушев вкара две точки, а в последната офанзива в мача Коев изпусна от тройката и Ямбол се поздрави с крайния триумф – 99:97.