Отборът на Ямбол записа нова победа в Националната Баскетболна Лига,

...

Ямбол с категоричен успех в Плевен

Отборът на Ямбол записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера се наложи при гостуването си на Спартак (Плевен) с 91:77 (23:21; 29:16; 18:21; 21:19) в среща от XI кръг на постоянния сезон.

Алан Арнет беше най-резултатен за спечелилите – 27 точки, Брайкис Перин се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 21 точки и 12 асистенции, а Станислав Говедаров и Стойо Чолаков завършиха надлежно с по 13 и 10 точки.

Герасим Николов вкара 23 точки за домакините, а Николай Маринов приключи с 22 точки.

Първата четвърт мина равностойно и след 10 минути игра резултатът бе 23:21 в интерес на Ямбол, само че в първава половина на втората четвърт гостите подвигнаха оборотите и се откъснаха напред с двуцифрен задатък, който се ресурси до почивката – 52:37.

През второто полувреме домакините от Плевен се пробваха да се върнат в мача, като на два пъти успяваха да смъкват изоставането си до 10-11 точки, само че силите им не стигнаха за повече и в последна сметка успеха остана за гостите – 91:77 в интерес на Ямбол.