Отборът на Ямбол постигна първа победа през сезон 2018/19 в

...

Ямбол с първа победа за сезона

Отборът на Ямбол реализира първа победа през сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Черно море Тича (Варна) с 90:79 (16:27; 32:23; 21:9; 21:20) в дуел от V кръг на постоянния сезон.

Айзея Уилямс беше най-резултатен за спечелилите – 26 точки, Оугъстин Окосун и Никола Джурич прибавиха по 13 точки, а Дарин Иванов приключи с 10 точки.

Георги Боянов се отличи с „ дабъл-дабъл “ за гостите от морската ни столица – 23 точки и 14 битки, а Цветомир Куртев завърши с 18 точки.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, откакто гостите от Варна влязоха по-добре в мача и поведоха с 11 точки – 27:16, само че през втория интервал ямболии се активизираха и до почивката съумяха да понижат изоставането си до единствено две точки – 48:50.

Възпитаниците на Иван Чолаков се развихвиха при започване на второто полувреме, откакто осъществиха серия от 12:2, с която стигнаха до цялостен поврат и си подсигуриха добра двуцифрена преднина преди старта на решителните 10 минути – 69:59.

В началото на последната четвърт „ моряците “ съумяха да понижат изоставането си до пет точки след точни стрелби на Куртев – 64:69, само че отсам до последния съдийски сигнал домакините от Ямбол още веднъж поеха цялостен надзор върху събитията на терена, като бързо възвърнаха удобната си преднина, която се резервира до самия завършек на дуела – 90:79 в интерес на Ямбол.