Отборът на Ямбол нанесе първа загуба на Рилски спортист от

...

Берое надигра Левски, а Ямбол нанесе първа загуба на Рилски спортист за сезона

Отборът на Ямбол нанесе първа загуба на Рилски състезател от началото на сезона след триумф с 86:80 (15:19, 22:20, 19:24, 30:17) като хазаин в зала „ Диана “ в Ямбол в мач от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци завършиха серията си от 17 следващи победи в шампионата, само че остават отпред във краткотрайното класиране, до момента в който Ямбол към този момент заема осмо място с актив 6-11.

Съперниците изиграха оспорван дуел, минал на няколко пъти през замяна на водачеството. Гостите взеха задатък от 4 точки - 19:15 след 10 минути игра, само че баскетболистите на Ямбол направиха по-добра втора четвърт съвсем до края на първото полувреме, когато Рилски състезател още веднъж излезе напред с 2 точки при 39:37.

Самоковци владееха самодейността след почивката и дръпнаха с 63:56 преди последните 10 минути. Домакините обаче стигнаха до поврат за 69:67 след тройка на Трей Сампсън при оставащи 6 минути и половина, а нова с тройка на Иван Лилов четири минути и половина преди края поведоха със 78:71. Опитите на гостите да си върнат водачеството не дадоха резултат и Ямбол ликува с успеха.

Трей Сампсън бе най-резултатен за домакините с 25 точки, 5 битки и 3 асистенции, а Лилов добави 23 точки, 4 битки и 7 асистенции.

За гостите Чавдар Костов приключи с 22 точки и 2 битки. По 18 точки вкараха Брандън Рандълф и Димаджио Уигинс, който добави и 12 битки.

Рилски състезател ще посрещне Спартак Плевен, а отборът на Ямбол ще гостува на ЦСКА в София в идващия кръг от НБЛ на 8 февруари.

Отборът на Берое победи Левски със 78:71 (22:22, 12:22, 20:7, 24:20) като хазаин в Стара Загора и записа осмия си триумф от началото на сезона. „ Сините “ позволиха седма загуба от 17 изиграни мача.

След равностойна първа четвърт, гостите овладяха самодейността през втората част и поведоха с 44:34 на почивката. Левски усили задатъка си до 11 точки при 49:38, закрепени с панер на Джон Флорвиъс, само че позволи поврат до 54:49 в интерес на Берое минута преди края на третата четвърт и старозагорци дръпнаха с 54:51 преди заключителните 10 минути.

Последната част бе много оспорвана, като след два точни наказателни удара на Лъчезар Димитров Левски дръпна с 69:68 при оставащи малко повече от 2 минути в мача, само че нова серия на Берое докара до 76:69 и домакините стигнаха до триумфа.

Дариъс Хол бе най-полезен с 24 точки и 8 битки, Келси Барлоу приключи с 19 точки, 7 битки и 6 асистенции, а Александър Тодорович се включи с 15 точки и 10 битки.

Златин Георгиев осъществя 19 точки и 9 битки за „ сините “, а Асен Великов добави 18 точки.

На 8 февруари за Левски следва домакинство на Академик Пловдив, а Берое почива в идващия кръг.

Българска телеграфна агенция / Автор: Кремена Младенова