Отборът на WithU (Верона), който е воден от Радостин Стойчев,

...

Казийски с 28 точки за Тренто! Сапожков заби рекордните 39 точки за победа на ”Лудата банда” на Радо Стойчев

Отборът на WithU (Верона), който е воден от Радостин Стойчев, записа втора поредна трагична победа от началото на сезона в Суперлигата на Италия.

Верона измъкна трагичен домашен триумф над Итас Трентино (Тренто) с 3:2 (23:25, 27:25, 25:20, 28:30, 17:15) в мач от 2-ия кръг в Серия А1 пред 3145 фенове в “Пала Олимпия ”.

Двубоят ще се помни дълго, а “Лудата тайфа ” на Родостин Стойчев още веднъж впечатли.

Радо Стойчев, който направи преди години Тренто международен гранд и го изведе до 15 трофея, заложи в стартовия състав на 43-годишният бразилски разпределител Рафаел Де Оливейра, което наложи националът Алекс Грозданов да остане запаса поради ограничавания брой на чужденците.

Тренто завоюва първата част с 25:23 след мощна игра на Матей Казийски и Алесандро Микиелето.

Резултатът във втората част бе равносилен до 16:16 Единична обсада на Сречко Лисинац и Тренто поведе с 20:19. Волейболистите на Верона съумяха да поведат с 23:21 след обсада на Леандро Моска. Гостите изравниха при 23:23. Рок Можич изведе Верона до триумф във втория гейм с 27:25 след ас.

Тренто дръпна с 3 точки при 11:8 след ас на Алесандро Микиелето. Силна игра на Максим Сапожко и на Рок Можич в офанзива върнаха водачеството на Верона при 17:16. Нови мощни изяви на Сопажков и Можич донесоха триумфа на “Лудата тайфа ” в третата част с 25:20.

Домакините поведоха със 7:4 в 4-ия гейм. Ас на Сречко Лисинац върна очакванията на Тренто, който поведе с 13:12. Матей Казийски и компания дръпнаха още веднъж с 3 точки при 18:15. Мощна офанзива в третия метър на Максим Сапожков, ас на Рафаел и единична обсада от Сапожков още веднъж изведоха Верона напред при 19:18. Мощна офанзива на Рок Можич изведе домакините до първи мачбол при 24:23. Резервата Габриеле Нели върна Тренто напред при 25:24. Нумори Кейта и Максим Сапожков нападнаха в навън, а по-късно Матей Казийски бе безукорен в офанзива и изведе Тренто до триумф в 4-ата част с 30:28.

Домакините поведоха с 6:3 в тайбрека след офанзива в центъра на Лоренцо Кортезия. Ас на Даниела Лавия изравни резултата при 6:6, а малко по-късно международният първенец с Италия изведе Тренто напред при 8:7. Блокада на Леандро Моска и ново тъждество при 8:8. Рок Можич изведе Верона до мачбол, а по-късно донесе и триумфа на възпитаниците на Радо Стойчев със 17:15 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.

Националът Алекс Грозданов влизаше като запаса за Верона, само че не записа точка.

Най-резултатен за домакините стана някогашният диагонал на Монтана Максим Сапожков, който заби рекордните за този сезон в Серия А1 39 точки (3 аса, 8 блока, 65% успеваемост в офанзива - +20). Така високият 220 сантиметра руснак стана MVP.

Словенецът Рок Можич добави 28 точки (2 аса, 3 блока, 48% успеваемост в офанзива, 23% съвършено и 33% положително посрещане - +11).

Матей Казийски изигра следващ мощен дуел и заби 28 точки (56% успеваемост в офанзива, 7% съвършено и 43% положително посрещане - +5).

Даниеле Лавия добави още 20 точки (3 аса, 1 блок, 55% успеваемост в офанзива, 23% съвършено и 42% положително посрещане - +3).

Алесандро Микиелето записа 18 точки (5 аса, 1 блок, 41% успеваемост в офанзива, 27% съвършено и 59% положително посрещане - +2), само че позволи и 14 неточности.