Отборът на Волунтари постигна победа с 2:1 над Конкордия в

...

Волунтари бие с обрат, Митрев с цял мач

Отборът на Волунтари реализира победа с 2:1 над Конкордия в срещата сред двата отбора от 10-ия кръг на плейофа за оставане в Лига 1 на Румъния. Домакините съумяха да измъкнат трите точки след поврат. Българският вратар Божидар Митрев пази цялостен мач за “Моряците”.

Мачът стартира неприятно за домакините, които позволиха гол още в 1-ата минута, дело на Градинару.

Все отново Волунтари съумя да стигне до цялостен поврат в края на дуела, а героят за отбора бе Александру Тудорие. Той първо изравни от дузпа в 84-ата минута, а по-късно означи и победния гол в добавеното време на срещата.

Така Волунтари събра актив от 26 точки и се намира тъкмо над рисковата зона на 5-ото място в класирането на втората осмица. Конкордия пък решително върви към изпадане и заема последното място с 16 точки.