Отборът на Виторул е вторият финалист в турнира за Купата

...

Хаджи изхвърли Университатя от Купата на Румъния

Отборът на Виторул е вторият финалист в шампионата за Купата на Румъния. Тази вечер той завоюва и реванша против Университатя (Крайова) с 2:0 и с общ резултат 4:1 продължава напред. Българинът Ради Димитров записа малко повече от 15 минути за гостите от Крайова, откакто се появи в игра в 74-ата минута на мястото на Мартич.

Героят за Виторул през днешния ден бе Янис Хаджи, който осъществя и двата гола за своя отбор. Синът на легендата Георге Хаджи откри резултата още в 6-ата минута, а по-късно довърши противника с втори гол в 86-ата минута.

Гостите пък могат да съжаляват, че пропуснаха дузпа в 54-ата минута посредством Банку.

Така Виторул продължава на финала в шампионата, където ще се изправи против Астра (Гюргево).