Отборът на Виляреал спечели с 3:1 у дома срещу Алавес

...

Виляреал на Емери застигна водача

Отборът на Виляреал завоюва с 3:1 вкъщи против Алавес в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Така “жълтите”, водени от Унай Емери, се изравниха с Валенсия и Хетафе, които са втори и първи. В 13-ата минута капитанът Марио Гаспар центрира отдясно, Пако Алкасер беше изпреварил отбраната и чукна атрактивно към далечния ъгъл за 1:0. В 36-ата вратарят на домакините Серхио Асенхо не реши добре летежа на топката, излезе отвън наказателното си поле, тя тупна и го трансферира. Едгар изравни на празна врата - 1:1. В 43-ата Марио беше съборен в наказателното поле и Жерард Морено вкара дузпата за 2:1. В 67-ата Жерард Морено насочи рисков удар, кълбото срещна гредата, а отбитата топка попадна у Алкасер, който я вкара в мрежата при втория опит. Ла Лига 4 кръг, сряда 30 септември  Виляреал 3:1краен резулат  Алавес