Отборът на Виляреал спечели с 3:1 при домакинството на Осасуна

...

С гол на дебютанта Алкасер Виляреал се доближи до топ 4

Отборът на Виляреал завоюва с 3:1 при семейството на Осасуна в предпоследен мач от 22-рия кръг на испанската Ла Лига.

След не изключително забавно първо полувреме въпреки всичко домакините се отдръпнаха с задатък на почивката. В добавеното време Мануел Тригерос изведе новото попълнение Пако Алкасер, който излезе самичък против стража на гостите и не сгреши за 1:0.

Осасуна въпреки всичко откри отговор единствено 3 минути след рестарта, откакто Анхел Ернандес засече центрирането на Ромейн Торес. Равенството устоя обаче единствено 6 минути, преди Рубен Пеня да матира Серхио Ерера, с цел да повторно довечера за 2:1.

В 59-та минута беше завършено и крайното 3:1. Алкасер беше съборен в наказателното поле и зад топката застана Санти Касорла, който безпроблемно осъществя.

По този метод Виляреал се изкачи до 7-та позиция, с 34 пункта, единствено на 4 от 3-тия в класирането Хетафе. Осасуна, от своя страна, остана 11-ти с 28 пункта от 22 мача.