Отборът на Виляреал се добра до 2:2 у дома срещу

...

Виляреал се спаси с два гола в края, Хетафе с победен гол в 90-ата

Отборът на Виляреал се добра до 2:2 вкъщи против Еспаньол в първа среща от 1/8-финалите за Ла Копа. “Жълтите” губеха с 0:2 до 85-ата минута след попадения на Сержи Дардер (15) и Алекс Лопес (72). В 85-ата Карл Екамби понижи, а Карлос Бака оформи в 89-ата. Четвърт час след началото на дуела Борха Иглесиас открадна топката и подаде към Дардер, който приключи с фалцов удар до гредата. В 70-ата Роберто Росалес задържа топката, откри Алекс Лопес, който преодоля хитро вратаря - 0:2. В 85-ата Алфонсо Педраса центрира отляво по съвършен метод и Екамби означи. Две минути преди края Бака донесе ремито, изпреварвайки бранителите на каталунците.
В другия мач по същото време Хетафе изтръгна победа с 1:0 против гостуващия Валядолид. В 90-ата Анхел Родригес означи, като попадението беше валидирано от ВАР.