Отборът на Виляреал постигна първата си победа от старта на

...

Виляреал си тръгна от Майорка с трите точки

Отборът на Виляреал реализира първата си победа от старта на футболния шампионат в Испания за сезон 2023/24.

В среща от втория кръг " жълтата подводница " стигна до най-малък триумф с 1:0 над Майорка като посетител.

Единственото попадение в мача падна в средата на втората част, когато опитният нападател на Виляреал Жерар Морено се разписа с удар от близка отдалеченост.

До почивката играта в Палма де Майорка бе относително равностойна, само че през вторите 45 минути тя се придвижи напълно в полето на домакините. Това сътвори доста работа за вратаря Предраг Райкович, чиито отлични намеси бяха единствената причина резултатът да остане единствено 0:1.

С триумфа си Виляреал събра три точки, до момента в който Майорка остава с актив от една преди изиграването на останалите мачове от втория кръг в Ла Лига. /БТА