Отборът на Виляреал победи с минималното 1:0 Хетафе в пореден

...

Жълтата подводница потопи устрема на Хетафе

Отборът на Виляреал победи с минималното 1:0 Хетафе в следващ дуел от 18-тия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в един другояче не прекомерно забавен дуел беше дело на Мой Гомес в 52-та минута.

Първото полувреме в срещата беше изпълнено най-вече с единоборства, като единствените два действителни шанса бяха на сметката на домакините. Джерард Морено и Мануел Тригерос пробваха мерника си, само че стражът на гостите беше на равнище.

В началото на втората част въпреки всичко нулевото реми беше разрушено. Андре-Франк Замбо Ангиса открадна топката от централните бранители на Хетафе, напредна с самостоятелен рейт към вратата и съумя да създаде изстрел. Давид Сориа избави, само че при добавката на празна врата Мой Гомес не сгреши за 1:0.

Момчетата на Пепе Борделас пробваха да върнат попадението, само че възможностите им се понижиха доста в 61-та минута. Мигел Оливера влезе извънредно остро в краката на противник и справедливо получи втори жълт, респективно червен картон.

С тази победа Виляреал се изкачи до 9-та позиция в класирането с актив от 25 точки, до момента в който Хетафе остана 4-ти с 30 пункта.