Отборът на Виляреал победи гостуващия Еспаньол с 4:2 в мач

...

Виляреал съхрани шансове за участие в Шампионската лига след разгром над Еспаньол

Отборът на Виляреал победи гостуващия Еспаньол с 4:2 в мач от 31-ия кръг на футболното състезание на Испания.

Хавиер Пуадо откри резултата за гостите в края на първото полувреме, а Етиен Капуе в 53-ата и Даниел Парехо в 63-ата направиха поврат за " жълтите ". Парехо извърши дузпа за домакините, пропусна, само че при добавката не сгреши за 2:1. Хоселу изравни за Еспаньол в 73-ата, само че Виляреал стигна до триумфа с голове на Николас Джаксън в 80-ата и Етиен Капуе в третата минута на добавеното време на дуела.

Гостите останаха с 10 души в последните секунди, откакто Експосито получи червен картон.

С триумфа Виляреал запази възможностите си за присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон, откакто се изкачи на петото място с 50 точки актив. Еспаньол удължи серията без победи на осем мача и заема предпоследната позиция в класирането с 28 точки.