Отборът на Виляреал надви с 2:0 съседите от Валенсия в

...

Виляреал съсече Валенсия с брилянтни голове

Отборът на Виляреал надделя с 2:0 съседите от Валенсия в конфликт от 32-рия кръг на Ла Лига. Пако Алкасер (14) и Жерард Морено (44) осъществиха двете попадения още преди почивката. С триумфа “жълтите” продължиха битката за топ 4. Те изостават на три точки от четвъртия Севиля. В 14-ата минута Жерард Морено центрира на втора греда, където Алкасер означи от въздуха с крайник, насочвайки великолепно в противоположния ъгъл, до гредата. “Подводницата” продължи да играе по-силно Морено нацели греда след удар с глава при корнер. В 44-ата домакините сътвориха шедьовър. Санти Касорла беше изведен с дълго и високо подаване зад отбраната, той с първото си допиране с крайник подаде настрана за Жерард Морено, който изпрати страховит изстрел от въздух, с цел да не остави шансове на вратаря Яспер Силесен. В 51-вата Дани Парехо можеше да върне “прилепите” в мача, само че топката се удари в крайници на Раул Албиол. До края на срещата гостите от “Местайя” не направиха нищо значително и изгубиха с 0:2. Момчетата на Алберт Селадес остават отвън местата за евроучастие. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 32 кръг, неделя 28 юни  Виляреал 2:0краен резулат  Валенсия