Отборът на Виляреал излезе трети в Примера дивисион след убедителен

...

И Виляреал подгони Барса и Реал

Отборът на Виляреал излезе трети в Примера дивисион след безапелационен триумф с 4:1 над Алавес в първия мач от 11-ия кръг. С триумфа Виляреал събра 17 точки, колкото има и Гранада, и изостава единствено на точка от Реал Мадрид и на 2 от Барселона, като двата гранда са с мач по-малко. В събота трябваше да се изиграе първото Ел Класико за сезона, само че поради митингите в Каталуния мачът беше изместен за декември. Тон на головата фиеста на " Естадио де ла Серамика " даде Карл Токо-Екамби в 13-ата минута. Резултатът се резервира до почивката, а след паузата феновете видяха нови четири гола. Гостите от Алавес за малко се върнаха в мача, откакто в 50-ата минута Лукас Перес изравни. Екамби даде задатък на тима си с гол в 65-ата минута, а в последните 10 минути Жерард Морено и Хави Онтиверос оформиха крайното 4:1. СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Примера дивисион 11 кръг, четвъртък 31 октомври  Ейбар 20:00предстои  Виляреал