Отборът на Верона постигна победа с 2:1 над Каляри при

...

Верона надви Каляри в мач с два червени картона

Отборът на Верона реализира победа с 2:1 над Каляри при отсроченото си домакинство от 25-ия кръг на Серия " А ".

В 14-ата минута Самуел Ди Кармине с глава засече центриране на Дарко Лазович и по този начин даде преднина на " жълто-сините ". В 26-ата той вкара втория си гол в мача с шут от дъгата на наказателното поле. В 35-ата обаче неговият съотборник Фабио Борини си изкара пряк червен картон. Това постави началото на дълъг напън на гостите, който продължи до края на мача. Въпреки това, те стигнаха единствено до едно попадение, дело на Джовани Симеоне, който се разписа от воле в 43-ата минута. Задачата на домакините да удържат задатъка си беше улеснена в 70-ата минута, когато Лука Чигарини също беше изпъден, откакто си изкара два жълти картона в границите на единствено 13 минути. Така резултатът остана неизменен до последния съдийски сигнал.

3 PUNTI
2 GOL
1 SOLO CUORE
RIPARTIAMO COSÌ! #VeronaCagliari #tuttAdunfiAto #SerieATIM pic.twitter.com/ERaokLoqHF
— Hellas Verona FC (@HellasVeronaFC) June 20, 2020
Със извоюваните три точки Верона събра 38 и се изкачи на седмата позиция в класирането, където Каляри е 12-и с 32 пункта в своя актив. За сардинците това е четвърта поредна загуба, като също по този начин те нямат победа в последните си 12 турнирни мача.
Серия А 25 кръг, събота 20 юни  Верона 2:1краен резулат  Каляри