Отборът на Верона победи с 2:1 Дженоа в двубой от

...

Верона не допусна изненади и обърна Дженоа

Отборът на Верона победи с 2:1 Дженоа в дуел от 19-и кръг на Серия А. В края на първото полувреме Арналдо Санабриа откри за гостите. През втората част Валерио Вере бе прецизен от дузпа, а в 65-ата минута Матия Дзакани оформи цялостния поврат.

Двубоят стартира интензивно, като още в 5-ата минута гостите можеха да поведат, само че ударът на Арналдо Санабриа бе превъзходно избавен от Марко Силвестри.

Малко по-късно Дарко Лазович мина сполучливо през отбраната на Дженоа, само че и другият пазач в дувбоя - Матия Перин блесна със ужасно избавяне.

В края на първата част резултатът въпреки всичко бе открит. Антони Берека изпрати чудесна извеждаща топка към Арналдо Санабриа, който изпрати топката право във вратата на Силвестри.

През втората част Кристиан Ромеро препъна съперников състезател, за което съдията Маурицио Мариани отсъди дузпа в интерес на Верона. Валерио Вере застана на бялата точка и изпрати топката неспасяемо около Матия Перин.

В 65-ата минута цялостният поврат бе факт, откакто Матия Дзакани се възползва от безредие в наказателното поле и мушна топката около вратаря.

Това бе последната рискова обстановка в мача и резултатът се резервира.

Така Верона е 8-и след втора поредна победа и 25 точки в актива си, а Дженоа е в зоната на изпадащите с 14 точки и непостоянна форма.