Отборът на Вердер (Бремен) спечели като гост с 5:1 над

...

Вердер изнесе голова лекция в схватка на дъното

Отборът на Вердер (Бремен) завоюва като посетител с 5:1 над Падерборн 07 в конфликт сред последните два отбора в таблицата от 31-вия кръг на Бундеслигата. Момчетата от “Везерщадион” направиха показно преди почивката, когато вкараха три безответни гола. Падерборн на процедура към този момент не е част от елита, откакто три кръга преди края изостава на девет точки от баражното място. Вердер се приближи на точка от 16-ия и на две от 15-ия в класирането.

Гостите се развихриха през първото полувреме. В 18-ата минута гостите от Бремен получиха дузпа за игра с ръка. Анте Рашица обаче не съумя да осъществя от бялата точка, защото уцели гредата. В 20-ата “зелените” въпреки всичко откриха резултата. Дейви Клаасен осъществя великолепен гол с глава с удар от 13 метра. Той насочи топката в горния ляв ъгъл на вратаря. В 34-ата Юя Осако удвои от близко при добавка след неуверена интервенция на вратаря. Преди почивката падна още един гол, откакто Клаасен разстреля вратаря с ориентиране в близкия ъгъл - 0:3. След паузата головият порив на бременския отбор понижа. В 60-ата Максимилиан Егещайн направи 0:4 с първия си гол за сезона. Седем минути по-късно домакините вкараха почетен гол след неточност в отбраната на Вердер. В 90-ата Никлас Фюлкруг вкара за крайното 1:5 с хубаво ориентиране по земя към далечения ъгъл. Бундеслига 31 кръг, събота 13 юни  Падерборн 1:5краен резулат  Вердер Бремен