Отборът на Вердер Бремен победи Кьолн с 2:1 в двубой

...

Вердер се справи без проблеми с аутсайдера Кьолн

Отборът на Вердер Бремен победи Кьолн с 2:1 в дуел от 26-ия кръг на Бундеслигата. С триумфа Вердер към този момент е 13-и с 30 точки в актива си, колкото има и 14-ият Фрайбруг.

Тимът на Кьолн пък е финален, 18-и във краткотрайното класиране в Германия с едвам 17 точки и към този момент 17 провали през сезона.

Още в 5-ата минута домакините можеха да открият. Златко Юнузович стреля от границата на наказателното поле, само че вратарят на гостите Тимо Хорн избави. Флориан Кайнц пък внесе напрежение пред вратата на Кьолн в 30-ата минута, когато още веднъж Хорн внимаваше и предотврати заплахата.

Три минути по-късно обаче, в 33-ата Милош Велкович засече отлично след центриране от корнер и откри за 1:0 за Вердер Бремен. В самия завършек на полувремето след пробив на Милот Рашица той прати топката над вратата на гостите.

Футболистите на Кьолн съумяха да изравнят в 53-ата минута. Юя Осако получи превъзходен пас и осъществя за 1:1.

Равенството обаче търпя малко, тъй като в 58-ата минута Флориан Кайнц изведе Милот Ратица, който не сгреши и още веднъж даде преднина на домакините - 2:1.

Крайното 3:1 за Вердер оформи Максимилиан Егещайн в 90-ата минута.