Отборът на Вардар (Скопие) написа нова страница в историята на

...

Македонци хвърлиха бомбата в пресявките на Шампионска лига

Отборът на Вардар (Скопие) написа нова страница в историята на македонския футбол, откакто в профил считания за безспорен любимец в дуела - Малмьо. Шведите, които имат няколко присъединяване в групите на Шампионска лига, изгубиха с 1:3 реванша в Скопие и напуснаха конкуренцията.

В първата срещата резулатът бе 1:1, а началото на дуела в македонската столица бе повече от добре за Малмьо. Маркус Розенберг даде преднина на шведския тим от 1:0 след попадение от дузпа в 16-та минута.

През второто полувреме обаче домакините демонстрираха страховит темперамент, стигайки до цялостен поврат. Неговото начало бе обещано от някогашния футболист на Ботев - Бобан Грънчаров, който изравни за 1:1 в 56-та минута. Пет минути по-късно Вардар към този момент водеше с 2:1, а в добавеното време на срещата Бобан Николов оформи крайното 3:1!