Отборът на Валядолид спечели с 2:1 у дома срещу Атлетик

...

Валядолид вече не е последен след успех над Атлетик Билбао

Отборът на Валядолид завоюва с 2:1 вкъщи против Атлетик Билбао в мач от деветия кръг на Ла Лига. „ Бяло-виолетовите “ демонстрираха страхотна успеваемост и се оправиха с напористата игра на гостите от „ Сан Мамес “. Това беше първа победа за Валядолид, която подвигна отбора до предпоследното място.

В 16-ата минута вратарят на баските Унай Симон не съумя да овладее топката с крайник и по-късно направи дузпа против Маркос Андре. Фабиан Ореяна вкара от бялата точка – 1:0. В 30-ата Сержи Гуардиола пропусна чудесна опция за удвояване на резултата. До края на полувремето Атлетик натисна, само че не съумя да се възползва от игровото си предимство.

В началото на втората част домакините нанесоха нов удар. Маркос Андре добави в мрежата след контраофанзива - 2:0. Натискът на " лъвовете " даде резултат прекомерно късно. В 85-ата минута Атлетик се снабди с дузпа. Иняки Уилиямс я осъществя. Последваха инфарктни последните минути, само че " бяло-виолетовите " устояха.

Ла Лига 9 кръг, неделя 8 ноември  Реал Валядолид 2:1краен резулат  Атлетик Билбао