Отборът на Валядолид се измъкна от зоната на изпадащите в

...

Валядолид изскочи над чертата след един от малкото си силни двубои

Отборът на Валядолид се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига след домашен триумф с 2:1 над Еспаньол в среща от 24-тия кръг. Иван Санчес Агуайо беше прецизен за 1:0 в 25-ата минута, а в 62-рата Алваро Агуадо удвои. Гостите, които през множеството време от срещата бяха просто спаринг сътрудник, понижиха чак в 87-ата посредством Мартин Брейтуейт. После обаче не остана време за изравнително попадение.

Двата отбора си размениха и по една греда - Хави Пуадо за Еспаньол 39-ата минута и Гонсало Плата в 82-рата.

Всичко друго от победа за Валядолид нямаше да отразява случилото се на терена, където “бяло-виолетовите ” преобладаваха.

С тази победа клубът на Роналдо се изравни с каталунците в класирането, а пострадал от този резултат се оказа и отборът на Алмерия, който се свлече под чертата.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.