Отборът на Валядолид постигна трета поредна победа в Примера дивисион,

...

Валядолид с трети пореден успех

Отборът на Валядолид реализира трета поредна победа в Примера дивисион, откакто надигра като хазаин Уеска с 1:0 в дуел от 8-ия кръг на испанското състезание. Единственият гол в срещата осъществя Рубен Алкараз в 28-мата минута.

Eдинственото по-интересно събитие през първата част беше попадението на Алкараз, който осъществя от директен свободен удар. През втората част гостите бяха по-активният тим, само че по този начин и не съумяха да изравнят. Домакините даже можеха да бият с 2:0, само че техен гол, дело на Леонардо Суарес, беше анулиран в 51-ата минута заради засада.
FINAL #RealValladolidHuesca 1-0

¡El @realvalladolid suma su tercera victoria consecutiva en #LaLigaSantander! pic.twitter.com/Ykh9HqpwXV
— LaLiga (@LaLiga) October 7, 2018 Така тимът на Роналдо към този момент е на шесто място в класирането с 12 точки, до момента в който Уеска остана закотвен на дъното с едвам 5 точки от осем мача. Примера дивисион 8 кръг, неделя 7 октомври  Валядолид 1:0краен резулат  Уеска