Отборът на Валенсия загуби с 0:1 у дома от Жирона

...

Нов голям провал за Валенсия

Отборът на Валенсия загуби с 0:1 вкъщи от Жирона в среща от 11-ия кръг на испанския хайлайф. Пере Понс вкара единственото попадение в 48-ата минута. “Бяло-черните” валенсианци сътвориха огромен брой голови положения, само че по този начин и не осъществиха попадение. Тимът на Марселино остава единствено с една победа в Ла Лига и заема едвам 14-а позиция в таблицата. “Прилепите” надиграха тотално своя конкурент през първото полувреме, само че с помощта на вратаря Ясин Буну, на гредата и на ВАР резултатът остана 0:0. В 14-ата топката попадна в мрежата на каталунците, само че повторенията демонстрираха засада на Родриго. В 21-ата Санти Мина стреля акробатично и беше спрян от вратаря на жиронци. Минута по-късно Буну се намеси и след изстрел на Родриго. В 34-ата “Местайя” ликуваше, само че секунди по-късно попадението беше анулирано. Повторенията демонстрираха, че топката е излязла преди центрирането на Хосе Гая. В 44-ата публиката не можа да повярва, че топката не е в мрежата на гостите. Първо Буну избави, а по-късно Мина нацели греда. В 48-ата гостите от “Монтиливи” ненадейно стигнаха до попадение. Жофри Кондогбия загуби топката, Робертс стреля, Нето мазета, а Пере Понс беше на точното място за добавка - 0:1. Домакините натиснаха в търсене на равнене, а Буну още веднъж сподели отлични умения. В 56-ата той отрази след шут на Родриго. В 68-ата Буну се оправи и с осъществяване с глава на Мина. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 11 кръг, събота 3 ноември  Валенсия 0:1краен резулат  Жирона