Отборът на Валенсия се класира за 1/2-финалите в Лига Европа

...

Валенсия довърши Виляреал в една дъждовна вечер

Отборът на Валенсия се класира за 1/2-финалите в Лига Европа след 2:0 вкъщи против съседите от Виляреал. Първият 1/4-финален мач беше приключи с победа 3:1 за момчетата на Марселино и по този начин общият резултат набъбна до 5:1. Тази вечер играчи на двата отбора подгизнаха от мощния дъжд над “Местайя”. Попаденията бяха маркирани от Тони Лато (13) и Дани Парехо (54). На 1/2-финала “бяло-черните” ще срещнат спечелилия от двойката Арсенал - Наполи. Двата отбора подходиха внимателно с оглед хлъзгавия терен. Първият удар пристигна в 10-ата минута, когато Дани Парехо шутира в ръцете на на Андрес Фернандес. В 13-ата Гонсало Гедеш открадна топката и центрира към първа греда, където Лато насочи неотложно за 1:0. Минута по-късно Кевин Гамейро пропусна да удвои. “Прилепите” владееха обстановката и във втората част на полувремето понижиха оборотите. В 40-ата стражът на “бяло-черните” Нето избави след удар на Жерард Морено при корнер. Минута по-късно имаше обстановка пред другата врата, където Андрес се намеси. В 54-ата " лос че " удвоиха задатъка си. Парехо стреля от директен свободен удар и имаше шанса топката да се отклони от Фунес Мори и залъга вратаря за 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 1/4 кръг, четвъртък 18 април  Валенсия 2:0краен резулат  Виляреал