Отборът на Валенсия се добра до минимална победа с 1:0

...

Валенсия продължава битката с Реал Мадрид след само един удар

Отборът на Валенсия се добра до минимална победа с 1:0 при гостуването си на Леганес в дуел от 30-ия кръг на Ла Лига. Испанският национал Родриго Морено означи попадението за триумфа в 62-ата минута с единствения удар на " прилепите " (без блокираните). С успеха момчетата на Марселино още веднъж се приближиха на точка от третия Реал Мадрид.
1 - Rodrigo Moreno has scored in the only Valencia's shot vs Leganés (except. blocks). Effective pic.twitter.com/SKB9Vn6LhJ
— OptaJose (@OptaJose) April 1, 2018

Първото полувреме на “Бутарке” съвсем не предложи голови положения. Не видяхме нищо от Родриго и Симоне Дзадза. Нордин Амрабат хвърляше доста старания в офанзива за “лос пепинерос”. В 62-ата Рубен Перес сгреши глуповато при изнасянето на топката, Родриго Морено шутира и вкара благодарение на гредата. Опитите на кастилския отбор не донесоха резултат. Най-близо беше Набил Ел Зар в 82-ата минута след пас на Клаудио Бовю. Защитник изскочи в последния миг и резервира головото статукво. Примера дивисион 30 кръг, неделя 1 април  Леганес 0:1краен резулат  Валенсия