Отборът на Валенсия победи Майорка с 1:0 като гост в

...

Валенсия взе минимален успех срещу Майорка в Ла Лига

Отборът на Валенсия победи Майорка с 1:0 като посетител в среща от 26-ия кръг на испанското футболно състезание. Успехът бе първи за Валенсия след седем мача без победа в Ла Лига и две следващи провали. Тимът излезе на девето място във краткотрайното класиране с 33 точки.

Майорка позволи втора поредна загуба и заема 16-ата позиция с 26 точки, само че и мач по-малко.

Победното попадение за гостите от Валенсия бе дело на Габриел Паулиста още в 4-ата минута. 31-годишният бразилец осъществя с отличен удар, с който вратарят на Майорка Серхио Рико не съумя да се оправи.

Салва Севиля приключи обещаваща офанзива за домакините в 26-ата минута, само че мощният му изстрел бе блокиран от бранител на Валенсия.

До края двата отбора не съумяха да си отбележат нов гол, а в третата минута на добавеното време Илиаш Мориба от гостите получи втори жълт и надлежно червен картон.