Отборът на Валенсия победи Кадис с 4:1 като гост в

...

Валенсия надигра категорично Кадис и записа трета поредна победа в Испания

Отборът на Валенсия победи Кадис с 4:1 като посетител в дуел от испанското футболно състезание. Валенсия заема осмото място във краткотрайното класиране откакто записа трети следващ триумф в Ла Лига и общо четвърта среща без загуба. Кадис остава единствено с две победи от началото на сезона и се намира на 18-а позиция с 15 точки в актива си.

Уго Дуро осъществя за 1:0 в интерес на гостите още в осмата минута на мача, а в 21-ата Рубен Алкарас изравни за Кадис от дузпа. Равенството се резервира до почивката, само че шест минути след началото на второто полувреме, в 51-ата, Диего Лопес още веднъж изведе Валенсия напред с попадение за 2:1.

Гостите прибавиха още два гола в добавеното време. Хави Гера повиши преднината на Валенсия на 3:1 в четвъртата минута на продължението след отлична контраофанзива, а четири по-късно Хесус Васкес оформи крайното 4:1.