Отборът на Валенсия надигра трудно с 1:0 Хетафе в среща

...

Валенсия счупи каръка с късна дузпа

Отборът на Валенсия надигра мъчно с 1:0 Хетафе в среща от 12-ия кръг на испанския хайлайф, играна на “Колисеум Алфонсо Перес” в мадридското предградие. Дани Парехо беше прецизен от дузпа в 80-ата минута, отсъдена след консултация с ВАР. Това е едвам втора победа в Ла Лига за отбора на Марселино. Валенсианци остават в долната половина на таблицата, до момента в който Хета е в средата на класирането. Още в третата минута Родриго шутира отвън задачата при първата по-добра голова опция. В 11-ата стражът на “прилепите” Нето парира майсторски с една ръка след удар на Хорхе Молина. Минута по-късно “лос че” още веднъж се отърваха. Леандро Кабрера нацели страничната греда след осъществяване с глава. В 24-ата Карлос Солер имаше опция за добавка, само че не съумя да стреля добре. Полувремето приключи с по още един пропуск на Молина и Родриго. И след почивката срещата продължи да е оспорвана и “гореща”. В 70-ата Жорди Амат стреля, а Нето се разтегна и предотврати гола. В 78-ата Кевин Гамейро беше арестуван в наказателното поле, с цел да не доближи остро центриране. Две минути по-късно съдията получи сигнал от видеоасистентите си и назначи дузпа, съпроводена с червен картон на бранителя. Дани Парехо осъществя безапелационно от 11-те метра - 0:1. Опитите на домакините за равнене не бяха задоволителни и Валенсия взе успеха.
Примера дивисион 12 кръг, събота 10 ноември  Хетафе 0:1краен резулат  Валенсия