Отборът на Уругвай победи Гана с 2:0 в среща от

...

Уругвай спечели срещу Гана с 2:0, но и двата тима отпаднаха от Световното

Отборът на Уругвай победи Гана с 2:0 в среща от третия кръг в група „ Н “ на Световното състезание по футбол в Катар, само че отпадна от шампионата, съобщи Българска телеграфна агенция.

Първият триумф за уругвайците на Мондиал 2022 не бе задоволителен да ги изпрати на осминафиналите, защото със извоюваните 3 точки те събраха 4 в актива си, колкото натрупа и Република Корея след триумф с 2:1 над Португалия.

Корейците заеха второ място в класирането след португалците, изпреварвайки Уругвай с по голова разлика поради множеството маркирани попадения. Съставът на Гана остана на четвърто място в класирането с 3 точки и също отпадна от шампионата.

Ганайците проведоха първа по-опасна офанзива в дуела. Иняки Уилямс напредна в 16-ата минута и насочи удар към вратата на Уругвай, само че не затрудни Серхио Роше. Малко по-късно Мохамед Кудус изпревари Роше при нова офанзива за Гана и бе съборен в наказателното поле. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж – ВАР и немският рефер Даниел Зиберт отсъди дузпа.

Андре Айю обаче извърши едва в 21-ата минута и стражът на Уругвай избави удара му, ориентиран в долния десен ъгъл на вратата, предотвратявайки попадение за Гана. Три минути по-късно Дарвин Нунес получи добър пас стреля, само че бранител на Гана мазета топката от голлинията.

Уругвай стигна до гол в 26-ата минута. Луис Суарес засече центриране от Нунес, изстрелът му бе отразен от вратаря Лоуренс Ати-Зиги, само че Джорджиан де Араскаета с глава изпрати отскочилата топка в мрежата за 1:0. Шест минути по-късно Уругвай удвои преднината си. Пак Де Араскаета бе прецизен за 2:0 в 32-ата минута откакто бе открит чудесно с подаване от Суарес. Ганайските национали проведоха обещаваща офанзива в 37-ата минута, само че ударът на Мохамед Кудус бе блокиран от защитник на Уругвай.

В първите минути след почивката футболистите на Гана пробваха няколко офанзиви, само че без да застрашат съществено вратата на Уругвай. Системата за видеоарбитраж трябваше да бъде употребена в 57-ата минута при рухване на Дарвин Нунес в наказателното поле, само че Даниел Зиберт реши, че няма учредения за дузпа.

Факундо Пелистри пропусна отлична опция за Уругвай в 65-ата минута, когато насочи мощен удар, само че вляво от вратата на Гана. Пет минути по-късно и Федерико Валверде стреля от отдалеченост, само че стражът на Гана Лоуренс Ати-Зиги избави. Пак Валверде бе неакуратен в 78-ата минута, а две по-късно Антоан Семеньо стреля вдясно от вратата на Уругвай.

Футболистите на Уругвай пробваха да осъществят трето попадение, което би ги класирало за осминафиналите, научавайки за победния гол на Република Корея против Поругалия, само че не съумяха да се разпишат до края на мача.

Влезлият като запаса Единсон Кавани имаше искания за дузпа в третата минута на добавеното време за нарушаване против него в наказателното поле, само че реферът реши, че няма учредения за такава.

Ганайците също преследваха своите шансове за попадение и в петата минута на продължението Осман Букари получи добър пас в предни позиции, само че бранител се намеси в точния момент.

Последната опция за Уругвай пристигна две минути по-късно, когато Себастиан Коатес прати топката вдясно от вратата на Гана и резултатът остана 2:0. След последния съдийски сигнал уругвайците бурно показаха недоволството си към основния арбитър.