Отборът на Университатя Крайова се приближи на три точки от

...

Университатя Крайова на три точки от върха в Румъния

Отборът на Университатя Крайова се приближи на три точки от върха в румънската Лига 1 след значима победа като гостс 2:1 над Студентеск Яш в дуел от 14-ия кръг. За отбора от Крайова като титуляр стартира Христо Златински, само че беше сменен в 38-ата минута от Владимир Сречиу.

Другите двама българи в състава на Университатя - Апостол Попов и Радослав Димитров останаха запаси и не се появиха в игра. Резултатът беше открит от Густаво в интерес на отбора от Крайова в 15-ата минута. Тиаго Алмейда изравни в 67-ата, а успеха за гостуващия отбор донесе Александру Балута в 76-ата.

С триумфа Университатя събра 29 точки, колкото има и Стяуа, а водач с 32 и мач по-малко е тимът на ЧФР Клуж, който на следващия ден приема Ботошани.