Отборът на Университатя Крайова се наложи с 3:1 над Ботошани

...

Антони Иванов блести с асистенция при победа на Университатя

Отборът на Университатя Крайова се наложи с 3:1 над Ботошани в домашен дуел от междинния 19-и кръг на румънската Лига 1.

Българският халф на домакините Антони Иванов се появи в игра като запаса в 71-ата минута, само че остави своята диря в мача, асистирайки за третото попадение.

Университатя поведе с гол на Валентин Михайла в 20-ата минута, а малко по-късно Александру Чикалдау бе прецизен от дузпа и удвои задатъка на домакините.

В края на първата част Ботошани върна едно попадение в посредством Реджи Офосу, само че Богдан Ватайелу оформи крайното 3:1 в 90-ата минута. В основата на третото попадение бе точно Иванов, който провежда контраатаката на своя отбор и изведе съотборника си на празна врата, който нямаше по какъв начин да пропусне.

С този триумф Университатя си върна второто място в класирането с 34 точки, само че е с мач повече от третия Астра, който има същия актив. Ботошани пък остава на 8-а позиция с 26 точки.