Отборът на Университатя (Клуж) загуби с 1:2 домакинството си на

...

Пацо Тигъра спаси дузпа, но това не помогна на Университатя

Отборът на Университатя (Клуж) загуби с 1:2 семейството си на Волунтари от 15-ия кръг на румънската Суперлига.

Българският вратар на домакините Пламен Илиев бе титуляр и имаше своята роля в мача, като избави дузпа в добавеното време, само че по този начин единствено попречи резултатът да набъбне още в интерес на гостите.

Играчите Университатя първи взеха преднина в мача. Янис Стойка получи пас зад отбраната и невъзмутимо осъществя за 1:0.

В 31-вата минута обаче Волунтари възвърне равенството. Адам Немец се измъкна сред двама играчи на противника в наказателното поле и стреля във вратата за 1:1.

В 61-вата минута гостите направиха и цялостен поврат. Дору получи в пеналта, Илиев излезе да го блокира, само че той върна обратно към Андрей Думитер, който порази опразнената врата за 1:2.

Университатя трябваше да преглътне загубата и остава на 9-тото място с 19 точки. Волунтари пък се намира на 12-тата позиция с 16 точки.