Отборът на Унион Берлин спечели историческа първа точка в груповата

...

За историята: Унион с първа точка в Шампионска лига

Отборът на Унион Берлин завоюва историческа първа точка в груповата фаза на Шампионска лига.

В дуел от четвъртия кръг в група " С “ на най-престижния футболен клубен шампионат в света отборът от Берлин приключи наедно 1:1 като посетител на първенеца на Италия Наполи.

С равенството Унион прекъсна серия от 12 следващи загуби във всички шампионати.

За тима от Наполи това е първо тъждество в групата, като тимът има и две победи и загуба.

На стадион " Диего Армандо Марадона “ в Неапол Наполи, който завоюва като посетител в Берлин с 1:0 първият мач сред двата отбора, не съумя да измъкне повече от точка.

Наполи наложи тотално превъзходство от първите минути, само че голът падна чак в 39-ата минута и бе дело на Матео Политано.

Преди това Франк Ангиса в 30-ата минута също вкара за Наполи, само че попадението бе анулирано поради нарушаване.

След почивката, обратно на упованията, гостите стигнаха до равенството, като точката на Унион донесе Дейвид Датро Фофана в 52-ата минута.

До края домакините по този начин и не съумяха да стигнат до втори гол и за измъкнат успеха.
Източник: novsport.com