Отборът на Унион (Берлин) продължава да радва привържениците си, след

...

Унион се превърна в страшилище на своя стадион

Отборът на Унион (Берлин) продължава да радва последователите си, откакто този път надделя различен от новаците - Кьолн, с 2:0 вкъщи в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. И двата гола бяха дело на шведа Себастиан Андерсон. Това е четвърта поредна победа за отбора на “Старото лесничейство” без позволен гол и столичани към този момент са десети в класирането.

Гостите си остават в зоната на изпадащите, откакто през днешния ден не се възползваха от възможностите си. Още при 0:0 те имаха две доста положителни благоприятни условия за гол. След това в 33-ата минута те бяха осъдени от статично състояние, при което Андерсон завоюва битката на втория етаж и с глава прониза Тимо Хорн за 1:0.

Пет минути след подновяването на играта за втората част Андерсон удвои, откакто излезе самичък против вратаря. Защитникът Себастиан Борнаув почисти топката в зоната към голлинията, само че технологията регистрира, че тя е била минала с целия си размер.

“Козлите” имат единствено 1 точка в последните си шест гостувания в Бундеслигата и ги чака тежка битка за оцеляване.
Are Union escaping relegation before it's even a battle? #FCUKOE 2-0 pic.twitter.com/abBp55t1bB
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) December 8, 2019 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА