Отборът на Унион Берлин надви Херта Берлин с 3:2 и

...

Унион взе берлинското дерби и продължава напред за Купата

Отборът на Унион Берлин надделя Херта Берлин с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.

Гостите откриха резултата още в 11-ата минута посредством Фогълзамер, който с удар от придвижване преодоля вратаря и прати топката в левия ъгъл на вратата.

В 32-ата минута Унион имаше искания за дузпа, само че след обзор с ВАР стана ясно, че такава няма и играта продължи.

В 50-ата минута Никлас Щарк си означи автогол в опита си да пресече подаване на съперника и удвои задатъка на Унион. Само четири минути по-късно Рани Кедира върна услугата и също прати топката в личната си врата.

Все отново няколко секунди по-късно, при осъществяване на свободен удар Робин Кнохе засече центрирането и с бърз шут вкара за 3:1.

Дълбоко в добавеното време Суат Сердар върна още едно попадение за Херта, само че бе прекомерно късно за освен това.

Така Унион взе дербито и продължава напред към четвъртфиналите на шампионата.