Отборът на Унгария победи с 3:1 като гост Азербайджан в

...

Унгария се справи с Азербайджан

Отборът на Унгария победи с 3:1 като посетител Азербайджан в мач от третия кръг на евроквалификациите. Вили Орбан (18’, 53’) на два пъти и Давид Холман (71’) бяха точни за спечелилите, а за домакините се разписа Махир Мадатов (69’).

В 18-ата минута Орбан се оказа най-находчив след центриране от директен свободен удар и откри резултата. В 53-ата бранителят на Република България (Лайпциг) означи втори гол, този път след корнер. Мадатов върна едно попадение в 69-ата минута, само че единствено две по-късно Холман постави точка на разногласието с мощен шут.

Така Унгария се изкачи преди всичко в група Е с шест точки и безусловно равни индикатори с Хърватия, до момента в който Азербайджан остава на последното пето място без актив. ЕВРО 2020 3 кръг, събота 8 юни  Азербайджан 1:3краен резулат  Унгария