Отборът на Украйна записа очаквана победа над Литва с 2:0

...

Украйна вкара два на Черниаускас, Роналдо все по-близо до нов рекорд

Отборът на Украйна записа предстояща победа над Литва с 2:0 в мач от група В на квалификациите за Евро 2020. И двете попадения за домакините осъществя Руслан Малиновский, а на вратата на гостите бе стражът на ЦСКА Витаутас Черниаускас.

За отбора на Украйна пък игра натурализираният бразилец Жуниор Мораес, който преди време също защитаваше цветовете на „ червените” от Българска армия”. Именно той пропусна и първата действителна голова опция в мача още в третата минута.

Малиновски въпреки всичко съумя да преодолее Черниаускас в 29-ата минута след асистенция на Мораес, а през втората част и да оформи крайния резултат в мача.

В същото време Португалия нямаше проблеми против новобранеца Люксембург, побеждавайки с 3:0 след голове на Бернардо Силва, Гонсало Гуедеш и Кристиано Роналдо, който заби своя гол номер 94 с националната фланелка. Така португалецът е към този момент единствено на шест попадения до заветната кота 100 с националната фланелка.

Във краткотрайното класиране водач е отборът на Украйна с 16 точки, а на втора позиция Португалия с четири по-малко.