Отборът на Уест Хам продължава да не се предава в

...

Смел Уест Хем препарира Бърнли и все още мечтае за ШЛ

Отборът на Уест Хам продължава да не се предава в борбата за топ 4 и класиране за присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон. Тази вечер възпитаниците на Дейвид Мойс изковаха скъп триумф с 2:1 след поврат в гостуването си на Бърнли.

Домакините поведоха в 19-ата минута, когато Крис Ууд самичък си създаде дузпа след конфликт с Томаш Сучек в наказателното поле, след което осъществя от бялата точка за 1:0.

Отговорът на лондончани обаче бе мълниеносен и единствено две минути по-късно резултатът бе подравнен. Владимир Цоуфал центрира отдясно и Микаел Антонио с глава осъществя за 1:1.

В 29-ата минута се стигна и до цялостен поврат. Този път Саид Бенрама прати остро центриране отляво и още веднъж Антонио от близко засече кълбото във вратата за 1:2.

Така Уест Хам събра актив от 58 точки и излезе 5-и, като изостава единствено на 3 точки от 4-ия Челси. Бърнли пък резервира 16-ото си място с 36 точки в актива си.