Отборът на Удинезе записа победа с 3:1 при гостуването си

...

Удинезе най-после победи Лацио

Отборът на Удинезе записа победа с 3:1 при гостуването си на Лацио в среща от деветия кръг на Серия " А ". Това е първи триумф за " зебрите " против този съперник от септември 2014 година насам.

В 18-ата минута Роберто Перейра направи впечатляващ пробив по лявото крило и подаде топката към Толгай Арслан, който беше прецизен с отдалечен удар по земя. В добавеното време на първата част фриуланите проведоха контраофанзива, която беше приключена с гол на Игнасио Пусето. В 71-ата минута Фернандо Форестиери също се разписа с воле. Почетното попадение за " орлите " означи Чиро Имобиле в 74-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул против него от страна на Хуан Мусо.

Vittoria esterna per l’ che sbanca l’Olimpico e conquista i 3 punti contro la!
— Lega Serie A (@SerieA)
Така Удинезе се изкачи на 11-ата позиция с 10 точки, колкото имат още три тима. Лацио пък е с две места по-нагоре в класирането с актив от 14 пункта.
Серия А 9 кръг, неделя 29 ноември  Лацио 1:390 минута  Удинезе