Отборът на Тунджа регистрира загуба в първия си мач от

...

Момчетата на Ямбол започнаха със загуба в Чехия

Отборът на Тунджа записва загуба в първия си мач от шампионата от Европейската младежка баскетболна лига за 16-годишни в Пардубице, Чехия. Тимът, воден от Стойо Чолаков, отстъпи на домакините Вивидбукс с 89:96.

Ямболци поведоха в началните минути, само че във втората и третата четвърт на мача разрешиха на чехите да изравнят и поведат. Финалният взлом в последната част на мача се оказа непълен за цялостен поврат.

Иван Георгиев се отличи с 28 точки, дабъл дабъл от 13 точки и 13 битки записа Марк Шопов. С 15 точки се отличи Стефан Касабов, а 14 наниза Никола Нанков.

В програмата на българския отбор влизат още срещите:

17.02.2023 Ямбол - Люксембург 21.00 часа

18.02.2023 Ямбол - Будапеща 12.30 часа

Това е вторият шампионат от ЕМБЛ. Първият, в който взе участие ямболския тим се организира в Дебрецен, Унгария. Там ямболските момчета реализираха 4 победи от 4 мача и оглавиха своята група.