Отборът на ЦСКА взе частичен реванш от Левски за загубата

...

ЦСКА взе реванш от Левски за загубата във финала за Купата на България по баскетбол

Отборът на ЦСКА взе непълен реванш от Левски за загубата си във финала на efbet Купа на България, откакто надделя столичния си противник със 77:72 в нервозен мач.

Така „ алените “ удължиха серията си до осем следващи победи в Националната баскетболна лига. „ Аремйците “ изиграха по-добро второ полувреме, в това число серия от девет следващи точки на старта на последната четвърт, с което измъкнаха успеха.

Брандън Йънг бе още веднъж на равнище за ЦСКА и записа 18 точки,. Мартин Сотиров осъществя още 13 точки със 7 битки, Драган Зекович се включи с 11 точки и 7 овладени топки, а Алекс Симеонов означи 10 точки, в това число и значими тройки.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 21 точки и 5 битки. Сергей Павлов добави 19 точки и 8 овладени топки, Златин Георгиев добави с 13 точки, а Джон Флорвиъс вкара 10 точки.

Така ЦСКА към този момент е с баланс от 17 победи и 8 загуби на сметката си. Левски пък позволява пета поредна неточност в шампионата и сега е седми с баланс от 12-13.

В идващия кръг, в събота, ЦСКА приема Берое, като дуелът стартира в 16:00. Левски пък е посетител на Черно море Тича.