Отборът на ЦСКА успя да надделее с 3:1 над гостуващия

...

ЦСКА отстрани Черно море и е на 1/4-финал за Купата на България

Отборът на ЦСКА съумя да надделее с 3:1 над гостуващия Черно море в мач от 1/8-финалите за Купата на България, игран на стадион „ Българска армия”. „ Червените осъществиха три безответни гола до 49-ата, откакто Бисмарк Чарлс осъществя първия си гол в дебюта си от първата минута за ЦСКА след единствено 10 минути игра, наказвайки груба неточност на стража на Черно море Иван Дюлгеров. Георги Йомов удвои резултата в 39-ата от углавен удар, за който варненци имаха съществени искания, а в 49-ата юношата на Славия осъществя трети гол за домакините, давайки им нужното успокоение. Капитанът на „ моряците” Даниел Димов понижи пасива на Черно море с попадение в 62-ата минута, само че силите на гостите бяха единствено за това.

По този метод „ червените” към този момент се класираха за ¼-финалите, а жребият за тази фаза на шампионата ще се тегли в четвъртък, откакто се изиграе последния мач от този стадий сред Славия и Монтана в студиото на DIEMA SPORT.