Отборът на ЦСКА срази този на ЦСКА 1948 в един

...

Прелест раздели двата ЦСКА, изключително напрежение на „Армията“

Отборът на ЦСКА съкруши този на ЦСКА 1948 в един извънредно напечен и „ оплискан “ с алено мач от осмия кръг в efbet Лига. ЦСКА стигна до триумфа до 2:1 след поврат в извънредно под напрежение конфликт, игран на „ Българска войска “.

И трите попадения в центъра на София паднаха през второто полувреме, като първо отборът на ЦСКА 1948 взе преимущество, откакто Ангел Бастунов откри в 53-ата минута. Дванадесет преди края на срещата Иван Турицов изравни резултата от дузпа след игра с ръка на Елитон Джордж в наказателното поле на домакина, след което Брадли Де Йонер насочи извънреден удар с левия крайник, правейки беззащитен Даниел Наумов и по този метод остави точките при ЦСКА.

Така ЦСКА 1948 позволи първа загуба през сезон 2022/2023, като отборът остава на първото място с оглед точките и головата си разлика у нас. ЦСКА се изкачи до третото място с 16 пункта, като пред отбора на Саша Илич са Лудогорец и точно понеделнишкия му противник.

Срещата стартира с извънредно неприятни подиуми на " Армията ", откакто домакинските почитатели пробваха да изгонят формалните лица на ЦСКА 1948 от стадиона. Напук на първичните грозни събития на " Българска войска ", мачът продължи, а ЦСКА 1948 сътвори първата огромна обстановка в мача. Гостите проведоха добра офанзива отляво, след което топката се озова у Ангел Бастунов, чийто шут по земя беше отразен от Густаво Бусато.

В 21-ата минута се откри страховит късмет за гостите. Изключително ужасяваща неточност от Мено Кох при изнасянето на топката се видя, а Георги Русев опита да трансферира Густаво Бусато. Вместо това, българинът подаде към Ангел Бастунов, който протегна крайник, с цел да довкара топката в опразнената врата, само че прати топката в право десния непряк дирек на бразилския пазач на ЦСКА.

Маурисио Гарсес имаше добра опция да открие резултата на " Армията ", след което му бе пласирана топка вляво по нападението на домакините. Латиносът се зачуди какво тъкмо да стори, след което опита да потърси Брайън Морено, само че пасът му беше извънредно неприятен за неговия съотборник, след което защитата на ЦСКА 1948 почисти мощно напред. Десет преди края на първата часст Брайън Морено опита удар от междинна отдалеченост, но настрана.

Пет преди края на първата част   Линдсет с лекост преодоля Карлос Охебе и видя Маурисио Гарсес. Той опита да даде паралелен пас към Дюкенс Назон, но нападателят на ЦСКА се забави много по отношение на подаването и пропусна да порази вратата на госта. След почивката безусловно всички хора от ЦСКА 1948, които имаха отредени места на " Българска войска ", напуснаха стадиона по-късно, което понесоха на " Българска войска ".

Любо Пенев направи смяна на почивката, вкарвайки в игра Радослав Кирилов, от който точно пристигна нужния пас, с цел да се посече противниковата врата. Той мина с лекост край Иван Турицов, а Мено Кох не затвори задоволително добре Ангел Бастунов, след което гостите поведоха в резултата.

В 59-ата хората на стадиона и пред тв приемниците видяха мощен удар на Иван Турицов, който прелетя над напречната греда. В 70-ата Иван Турицов даде възхитителен извеждащ пас към резервата Бамба. Той овладя в наказателното поле на ЦСКА 1948 и шутира, само че с крайник Даниел Наумов отрази.

В 73-ата минута удар на Амос Юга беше блокиран с тяло от Реян Даскалов, който правеше страховит мач за своя отбор. Секунди по-късно се видя страхотна интервенция от Даниел Наумов, който отрази удар с левия крайник на Джонатан Линдсет. Елитон отскочи и игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА, след което Гидженов отиде до ВАР-монитора, с цел да отсъди дузпа за домакина. След това Иван Турицов се " нагърби " с осъществяването, с цел да може да осъществя в противоположния ъгъл на Даниел Наумов за 1:1.

Две преди края на постоянното време Брадли Де Нойер означи извънредно хубав гол, обръщайки резултата в интерес на неговия тим. Тимът на домакините продължи да господства с топката, а две минути преди края с левия крайник матира Наумов със страховит изстрел - 2:1 за ЦСКА.

Нервите сред двата тима дотегнаха рисково доста, а в последната минута от постоянното време бранителят на ЦСКА 1948  Елитон Джордж избута дете, което гонеше топките на " Армията " и след тази чутовна нелепост беше изпъден непосредствено.

Това беше и последният по-интересен миг от двата тима в срещата, като през шестте минути, обещано добавено време от Гидженов, не се видя нищо вълнуващо и домакинът завоюва трите точки.