Отборът на ЦСКА спря лошата серия в НБЛ и записа

...

ЦСКА спря лошата серия в НБЛ с домакинска победа срещу Черноморец

Отборът на ЦСКА спря неприятната серия в НБЛ и записа трети триумф за сезона, откакто надделя Черноморец вкъщи с 80:63.

През първото полувреме двата тима бяха доста равностойни и след същинска борба на терена бургазлии даже съумях да се отдръпват на почивката с нежен задатък.

Второто полувреме обаче домакините настроиха мерника и завоюваха третата четвърт с 19:9. Доминацията им продължи до края и по този начин ЦСКА спря серия от три мача без победа в шампионата.

Нов мощен мач изигра Зейн Ноулс, който приключи с 18 точки и 7 битки за спечелилите. С 15 точки се регистрира Райли Оуенс, а 14 вкара Джордан Калахан. 15 точки и 11 битки записа Алекс Симеонов.

За Черноморец в игра се върна Симеон Лепичев. Георги Боянов бе най-полезен с 19 точки и 12 битки, 12 вкара Кинг Революшън.

В идващия си дуел „ алените “ гостуват на Ямбол. На 10 декември Черноморец приема Берое. Акулите са с баланс 3-5 досега.